Vybrat správnou korekci
Ačkoli je to zřejmě jedno z nejnepříjemnějších témat o kterém mohu psát, všichni se občas setkáváme s touto problematikou - JAK ZAKRÝT KAZ? Ať už jde o pihy, akné, vrásky nebo pigmentové skvrny, nevyhneme se jim. Ale nemusíme zoufat, řešení existuje a já vám ho nyní představím. A začneme správným nástrojem – korekcí. K nám do redakce přišlo mnoho otázek o tom, jaký je tedy ten správný korektor. A věřte mi, že taková otázka patří mezi ty nejzávažnější. Korektor má totiž jedno zásadní poslání. Zkrotit to, co naše plet nezištně ukazuje světu, a co my si přejeme raději skrýt.
Technika nanesení
Neméně důležitou roli hraje technika nanesení korektoru. Ta může výrazně ovlivnit celkový efekt. Některé z nás aplikují korektor prsty, jiné kosmetickými štětci nebo houbičkami. Já třeba v poslední době dávám přednost houbičce, na kterou jsem si navykla při léčení akné mé Kočky Mrzíka. Skvěle totiž absorbuje přebytečný produkt a přitom dokáže korektor přirozeně vtlačit do kůže, aby nedocházelo k jeho zbytečnému hromadění a tím pádem i ke zvýraznění nedokonalostí, které se snažíme zakrýt. Tuto techniku mi doporučil můj muž Jan, který sice s kosmetikou nemá žádné zkušenosti, ale zato má obdivuhodný smysl pro logiku a taktiku.
Výběr správné barvy korektoru
Barva korektoru? Nelekejte se! Víte, jak se říká, že v kosmetice neexistují žádná pravidla? No, tak v tomto případě je to trošku jinak. Správná barva korektoru je zásadní pro celkový výsledek. Musí se perfektně shodovat s barvou vaší pleti. A jak to poznáte? Odpovězte si na následující otázku: Má vaše pokožka teplý, studený, nebo neutrální podtón? Pokud je vaše odpověď teplý podtón, vyhněte se růžovým a fialovým korektorům. Pokud máte studený podtón, vyhněte se zlatým a žlutým odstínům.
Pozor na přemíru využití korektoru
To, že jste si pořídili kvalitní korektor, ještě neznamená, že ho musíte používat na celém obličeji. Korektor slouží k zakrytí nedokonalostí, ne k vytvoření nové tváře. Hlavně na vrásky a jemné linky opatrně. Korektor v nich může zůstat a tím je naopak zvýraznit místo toho, aby je zakryl.
Kombinace korektoru a jiné kosmetické pravidla
Konkrétní kombinace korektoru s dalšími kosmetickými produkty může vytvořit úplně nový efekt. Například korektor v kombinaci s BB krémem může vytvořit lehké, přirozené líčení pro každodenní nošení. Naopak pro večerní nebo těžké líčení bych doporučila kombinaci korektoru s plně krycím make-upem.
Korektor pro různé typy pleti
Samozřejmou roli hraje i typ vaší pleti. Máte-li suchou pokožku, je vhodné sáhnout po hydratačních korektorech s vitaminy a přirozenými oleji. V opačném případě, pokud máte mastnou nebo smíšenou pleť, volte matující korektory. Univerzální jsou pak korektory s lehkou texturou, které přizpůsobují svůj vzhled podle typu vaší pleti.
Skladování a hygiena
A hned jak najdete ten správný korektor pro vás, je důležité se o něj správně starat. Skladujte ho na chladném, suchém místě mimo dosah slunečního světla. Také nezapomínejte na pravidelné čištění štětců, houbiček a jakékoliv jiné aplikátory, které používáte. Bakterie mají v oblibě produkty s krémovou konzistencí a jejich výskyt může ovlivnit kvalitu vašeho korektoru nebo způsobit podráždění pleti.
Skryjte i to, co nevidíte
A pokud se vám to zdálo příliš složité, neděste se. Nakonec se úspěšnost každého líčení měří tím, jak dobře se cítíme ve své kůži. Proto zakrývejte vaše nedokonalosti a zároveň se naučte akceptovat svou přirozenou krásu. Vždyť na to je korektor – skrývá to, co nechceme ukázat, ale ponechává nám prostor pro sebevyjádření a sebeakceptaci.